Strona główna » BLOG - RetroArt » Jack Daniels - historia prawdziwa

Jack Daniels - historia prawdziwa

Data dodania: 03-07-2019Wyświetleń: 105 Każdy, kto chociaż raz próbował trunku, jakim jest whiskey, a nawet osoby, które tego nie zrobiły, znają nazwę Jack Daniels. Historia tej marki jest jednak mało komu znana. Jest ona jeszcze bardziej fascynująca niż jej smak. Co zadecydowało o tak wielkim sukcesie alkoholu?

Twórcą napoju jest Jasper Newton Daniels, który wolał imię Jack. Jeszcze jako mały chłopiec, miał zaledwie sześć lat, wyprowadził się ze swojego domu rodzinnego i zamieszkał u przyjaciół. Pragnąc samodzielnego życia, musiał zacząć zarabiać pieniądze. Podjął pracę u miejscowego pastora w jego destylarni alkoholu. Po pewnym czasie przejął zakład i rozwinął interes. Jego rozwój zakłóciły jednak ograniczenia dotyczące produkcji alkoholu, mimo to dzięki konsekwencji i ciężkiej pracy zakład ponownie wypłynął na rynek.

Początki legendy

W 1886 roku wprowadzono do sprzedaży whiskey „Jack Daniel’s Old No.7”. Początkowo była ona dostępna tylko w dzbankach z kamionki. Dopiero w późniejszym okresie wprowadzono szklane butelki, które posiadają charakterystyczny kwadratowy kształt od samego początku produkcji. Również etykieta, która jest rozpoznawalna na całym świecie, praktycznie nie uległa zmianie do dzisiaj. Naklejka Jack Daniels ma niewyobrażalny zasięg. Wyjątkowy smak napój zawdzięcza procedurze produkcji. Jest on destylowany z wykorzystaniem 3 metrów węgla klonowego i kwaśnego zacieru, czyli resztek poprzedniej destylacji. 

Dzisiejszy rozwój firmy

Przez lata zakład rozwijał się w swojej działalności. Dziś napój dostępny jest już z wieloma dodatkami oraz w różnych opakowaniach. Bardzo popularna jest wersja Jack Daniels - puszka. Ponieważ napój od razu można zakupić w postaci drinka. Dzięki temu rozwiązaniu wyśmienity trunek można spożywać, na przykład podczas wieczornego spaceru.
Oprócz alkoholu produkowane są dodatki do Jack Daniels. Gadżety takie jak stylowe lampy, czy akcesoria domowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Oczywiście nie są one wytwarzane bezpośrednio przez zakład. On skupia się na tworzeniu wyśmienitego alkoholu, który jeszcze długo będzie legendą w świecie alkoholi.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii BLOG - RetroArt
Copyright © 2020  RD Studio - Projektowanie sklepów internetowych
Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w sklepie są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji.